navigatie overslaan
Bevrijdingsvuur uit Wageningen

Vuur van bevrijding naar Rijssen

Atleten van Atletiekvereniging Rijssen halen in estafettevorm het Bevrijdingsvuur uit Wageningen naar het Europaplein in het centrum van Rijssen.

Verschillende brandende kaarsen met grote vlammen tegen een donkere achtergrond, sfeervol en warm.
80 jaar vrijheid vieren

Dit evenement is onderdeel van: 80 jaar vrijheid vieren

In de nacht van 4 op 5 mei komen lopers vanuit het hele land naar Wageningen - Stad der Bevrijding - om het Bevrijdingsvuur op te halen. Vervolgens brengen deze loopgroepen het vuur naar meer dan 80 gemeenten. Met dit vuur wordt op 5 mei de vlam ontstoken. Zo ook in Rijssen.

Atleten van Atletiekvereniging Rijssen vertrekken met het Bevrijdingsvuur in de nacht van 4 op 5 mei omstreeks 1.00 uur en hopen omstreeks 8.00 uur via de Roelf Bosmastraat, Diekjansweg, Welleweg, Wijnant Zeeuwstraat, Arend Baanstraat bij het clubhuis van AV Rijssen aan te komen. Het Bevrijdingsvuur wordt vervolgens naar het Europaplein gebracht waar het om 11.00 uur wordt ontstoken door burgemeester Jurgen van Houdt.

Wanneer